Projekt je zaměřen na podporu polytechnického vzdělávání pedagogických pracovníků mateřských škol. Projekt má 4 partnery s finančním plněním:
Podpořená oblast: Jihočeský, Jihomoravský, Olomoucký, Pardubický, Středočeský a Zlínský kraj.
Cílová skupina: pedagogičtí a vedoucí pracovníci mateřských škol
V rámci realizace jednotlivých aktivit budou do projektu zapojeny jednotlivé vybrané mateřské školy z regionů na území dopadu projektu.
K podpoře polytechnického vzdělávání u cílových skupin budou realizovány jednotlivé interaktivní dílničky zaměřené na rozvoj potenciálu řemesel a technického cítění a dále budou realizovány jednotlivé stáže pro vzájemnou výměnu zkušeností v oblasti podpory polytechnického vzdělávání a rozvoj osobnostního růstu v partnerských organizacích.
Cílem této klíčové aktivity je podpora polytechnického vzdělávání u pedagogických pracovníků a vedoucích pracovníků MŠ (dále také CS). Vzdělávání bude zaměřeno na podporu tradičních řemesel v rámci interaktivních dílniček. Výrobky vybraných řemesel obklopují děti v běžném životě, proto je důležité je s nimi také děti seznámit.
Každá interaktivní polytechnická dílnička bude probíhat v těchto krajích: Jihočeský, Jihomoravský, Olomoucký, Středočeský (součásti 1 MŠ z Pardubického kraje), Zlínský, po dobu 4 dnů, každý den bude probíhat výuka 6 vyučovacích hodin.
Počet účastníků: 15 v kažém kraji, tzn. celkem podpořeno 60 účastníků
Interaktivní dílničky budou organizovány v oblasti:
Zástupci CS v průběhu této klíčové aktivity získají nejen nové poznatky, ale především praktické dovednosti v jednotlivých oblastech, které budou dále využívat při práci s dětmi v MŠ.
Doba realizace: červen 2014 - září 2015
Cílem této klíčové aktivity je vzájemná výměna zkušeností v rámci organizace jednotlivých stáží a rozvoj osobnostního růstu cílové skupiny.
Organizace stáží: 4 dny - 1 den cesta na místo, 2 dny pobyt v dané zemi (exkurze, beseda se zaměstnanci místních mateřeských škol), 1 den cesta zpět.
Stáže budou zaměřeny na výměnu zkušeností v oblasti práce v MŠ, výměna v oblasti využívaných metod, legislativy, práce s dětmi se SVP, možnosti podpory polytechnického vzdělávání.
Vzdělávací odborné semináře budou probíhat celkem v 5 dnech po 6 vyučovacích hodinách, mimo semináře Jak zvládat zlost a agresivitu (tento seminář bude probíhat 1 den, tzn. 8 vyučovacích hodin).
V rámci této klíčové aktivity budou realizovány jednotlivé semináře pro rozvoj osobnostního růstu CS:
Počet účastníků: 20 z každého kraje na každém semináři, tzn. celkem podpořeno 240 účastníků
Doba realizace: červenec 2014 - září 2015
V Databázi výstupů projektů OPVK byl vložen projekt Technika má zelenou (https://databaze.op...
Dne 3. 12. 2015 byla MŠMT schválena závěrečná monitorovací zpráva projektu Technika má ze...
Datum: 22.05.2015
Datum: 02.02.2015
Datum: 22.05.2015